Çinko Hurda

Kimyasal olarak aktif bir maden olan çinkonun galvaniz veya boyama tekniklerinde kullanılan türü olan külçe çinko hurda üretimde yeri doldurulamaz bir element olarak dikkat çekmektedir. Korozyona dayanıklı bir maden olması hasebiyle de çelik üretiminde kullanılan çinko, sarı ve bronz alaşımları ve pres döküm işlemlerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Toz haline de getirilebilen külçe çinko hurda, bu aşamada önemli bir redükleyici halini almaktadır. Isısal ortamda halojenlere karşı koruma sağlayan çinko, kükürt ve klor gibi elementlerle yüksek ısıda tepkimeye girmektedir.

Sanayide kendisine geniş kullanım alanı bulan Çinko, hurdacılık sektörü için alım satımı gerçekleştirilen önemli hurda malzemelerden biridir. Araba hurdalarısanayi hurdalarıinşaat atıkları hurda çinko elde edilen alanlardan bazılarıdır.

Biz de Çinko Hurdasını analiz ederek hurdacılardan alıyor, geçici olarak stokluyor ve sonrasında da geri dönüşüm için kullanmak isteyen müşterilerimize Kunt Metal kalitesiyle ulaştırıyoruz.